Get Adobe Flash player

Opłaty i donacje

Składki członkowskie i donacje dla Instytutu Piłsudskiego

Instytut Piłsudskiego potrzebuje Twojej pomocy. Zostań członkiem lub złóż donację. Każda suma przekazana na Instytut jest ogromną pomocą. Wybraną sumę można przekazać bezpiecznie przez Internet używając karty kredytowej lub rachunku PayPal. Prosimy o wypełnienie wszystkich pól zawartych w "Shipment", a wtedy otrzymacie Państwo przesyłkę pocztową z materiałami o Instytucie.

Więcej szczegółów: przeczytaj list prezesa.

Przekaż darowiznę
 
alt

 

Zostań członkiem lub zapłać kolejną składkę:

Student / Senior: $30  
alt
Członek Zwyczajny: $60  
alt
Członkostwo Podwójne: $80  
alt
Członek Wspierający: $120  
alt

Zostając członkiem Instytutu, nie tylko wspierasz ochronę i upowszechnianie dziedzictwa narodowego, ale również bierzesz udział w promocji kultury i historii Polski w Stanach Zjednoczonych. Będziesz miał satysfakcję, że robisz coś dla Ojczyzny.

Od Instytutu otrzymasz zaproszenia na spotkania, konferencje, pokazy filmowe, a osoby szczególnie zaangażowane i przekazujące szczodre donacje są zapraszane do udziału w takich wydarzeniach jak: gale nagród, uroczystości związane z rocznicami i świętami narodowymi czy przyjęcia bożonarodzeniowe.

Ponadto będziesz miał dostęp i możliwość korzystania z naszych zasobów archiwalnych i bibliotecznych oraz okazję do poznawania znanych naukowców, artystów, pisarzy i filmowców z różnych stron świata.

Będziemy Ci także wysyłać roczny biuletyn drukowany i miesięczny biuletyn e­mailowy, podsumowujące naszą działalność.

Instytut Piłsudskiego jest niedochodową instytucją edukacyjną, Section 501(c)(3)IRS Code Code; składki członkowskie i donacje podlegają zwolnieniu podatkowemu. Wszystkie transakcje na stronie Internetowej Instytutu realizowane są przez PayPal.

W przypadku pytań, życzeń lub zwrotów prosimy o kontakt z biurem Instytutu 212-505-9077. Na życzenie Instytut może zrefundować przekazaną donację w ciągu 30 dni od daty wpłaty.


Można równiez dokonac opłaty przelewem do banku w Polsce na konto PKO SA V O. Warszawa, 77 1240 1066 1111 0000 0022 0987, albo wydrukować formularz i wyslać donację pocztą:

alt


Spadki

Instytut jest organizacją niedochodową, utrzymuje się z opłat członkowskich, darów pieniężnych, grantów oraz zapisów testamentowych. Zapisy takie stanowią bardzo ważne źródło utrzymania Anna BohomolecInstytutu. W ostatnich latach Instytut otrzymał pokaźne dary w postaci spadków.

Wielki spadek pochodzi od Anny Bohomolec Farman, urodzonej 28 sierpnia 1906 r., zmarłej 7 grudnia 2003 r. Anna Bohomolec w okresie II wojny światowej działała we francuskim ruchu oporu i pracowała w Polskim i Francuskim Czerwonym Krzyżu. Po wojnie wyszła za mąż za pułk. Elberta Farmana, pierwszego amerykańskiego wojskowego attache w Warszawie w latach 1919-1923.

Kolejny duży spadek pochodzi z testamentu Jana Weissa urodzonego 20 grudnia 1913 r., zmarłego 26 czerwca 2002 r. Był długoletnim członkiem  Rady Instytutu i kierownikiem biblioteki. Przed II wojną światowąJan Weiss w Instytucie ukończył wydział prawa i ekonomii Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, brał udział w Kampanii Wrześniowej w 27 Pułku Artylerii Lekkiej z Armią Pomorze, wywieziony do Związku Sowieckiego wstąpił w szeregi Armii Polskiej pod wodzą gen. W. Andersa , wraz z II Korpusem brał udział w walkach we Włoszech. Po wojnie osiadał w Stanach Zjednoczonych gdzie przez długie lata był pracownikiem Houghton Library na Uniwersytecie Harvard. Gdy osiągnął wiek emerytalny przeniósł się do Nowego Jorku i działał pro bono w bibliotece Instytutu. Dzięki jego pracy powstał katalog kartkowy biblioteki.

W 2001 r. Instytut otrzymał zapis testamentowy pochodzący od Tadeusza Lesera urodzonego w 1908 r. we Lwowie, zmarłego 28 marca 2000 r. Żołnież II Rzeczypospolitej, absolwent Wojskowej Szkoły Inżynierskiej w Warszawie i University of London. W okresie II wojny światowej służył w wojsku polskim na Zachodzie. Po wojnie na emigracji  w Stanach Zjednoczonych, naukowiec, matematyk, długoletni pracownik Ballistic Research Laboratory. Długoletni członek Instytutu.

Każdego roku Instytut otrzymuje dary pieniężne pochodzące z zapisów testamentowych. Od wielu lat działacze, sympatycy i przyjaciele  Instytutu pamiętają o potrzebach naszej organizacji. Fundusze pozyskiwane dzięki spadkom zasilają fundusz stały utrzymujący Instytut.

Zachęcamy wszystkich, którym na sercu leży dobro ważnej instytucji kultury polskiej aby pamiętali o Instytucie.

Kalendarz wydarzeń

Last month March 2017 Next month
S M T W T F S
week 9 1 2 3 4
week 10 5 6 7 8 9 10 11
week 11 12 13 14 15 16 17 18
week 12 19 20 21 22 23 24 25
week 13 26 27 28 29 30 31

Ciekawe dokumenty

  • Odezwa werbunkowa, Słomniki, 13 wrzesnia 1914 roku.

Bo ręka Boża działa, prowadzi mnie i osłania ręka Boża.
- Józef Piłsudski

mkidn_170 

 
bn-170
senat170 ndap_170msz_220 Fundacja na rzecz Dziedzictwa Narodowego imienia Józefa Piłsudskiego
psfcu_165
City Culture