Get Adobe Flash player

Zostań członkiem Instytutu

Składki i deklaracje można wydrukować lub składać przez internet:

alt alt

 

Szanowni Państwo,

W imieniu Rady Dyrektorów zapraszamy Państwa do zasilenia grona członków Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce. Będziemy również wdzięczni za każdą formę donacji, która wesprze naszą placówkę. Dochody na nasza podstawową działalnośc oparte są tylko na składkach członkowskich, darowiznach i zapisach testamentowych. Działamy w oparciu o pracę wolontariuszy; członkowie Rady Dyrektorów pracują bezinteresownie i tylko dwie osoby są na etacie. Nie mamy własnego budynku i opłaty za wynajem rosną. Prywatne firmy i korporacje, które dołączą do Instytutu czy zostaną naszymi sponsorami, będą ogłaszane na stronie internetowej, w rocznym biuletynie i innych publikacjach Instytutu.

 

Instytut Józefa Piłsudskiego jest jednym z największych w Stanach Zjednoczonych archiwów dotyczących współczesnej historii Polski. Kolekcje Instytutu zawierają ponad milion dokumentów, 23 tysiące książek, galerię malarstwa polskiego (ponad 200 obrazów), 20 tysięcy fotografii, mapy, pocztówki, znaczki i inne historyczne pamiątki. Dzięki szczodrości społeczności polonijnej kolekcje Instytutu stale się powiększają.

Instytut Piłsudskiego jest niezależną organizacją non- profit i służy naukowcom i badaczom z całego świata. Jest placówką otwartą dla ludzi ciekawych Polski i jej kultury. Nasza dwujęzyczna strona internetowa www.pilsudski.org jest bardzo popularna i często odwiedzana. Zbiory Instytutu zostały w dużym stopniu zmodernizowane dzięki pomocy Senatu RP, Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych, Biblioteki Narodowej oraz Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Zarówno dzięki tym instytucjom jak i Fundacji Kościuszkowskiej, w Instytucie odbywają staże polscy archiwiści i bibliotekarze pomagając w porządkowaniu i katalogowaniu zbiorów.

Planujemy prace związane z digitalizacją zbiorów, aby je zabezpieczyć i stworzyć do nich szeroki dostęp. Wiemy, że plan ten jest ambitny. Nasze zamierzenia popara wiele historyków, polityków, naukowców i pisarzy. Liczymy, że otrzymamy na ten cel fundusze z grantów i donacji z instytucji Amerykańskich i Polskich. Liczymy też na donacje od indywidualnych osób.

Od lat odbywają się w Instytucie spotkania z historykami, prezentacje książek, projekcje filmów, wystawy, lekcje dla młodzieży szkół polonijnych, kiermasze książek. Planujemy rozszerzyć tą działalność zarówno w języku polskim jak i angielskim, aby być bliżej młodszej generacji polonii amerykańskiej.

Będziemy się cieszyć wizytą każdej osoby, która zechce zapoznać się z naszą działalnością, kolekcjami, polskim muzeum historii i sztuki. Pragniemy być jeszcze bardziej rozpoznawalni wśród Polaków w Kraju i na Obczyźnie. Zapraszamy do wypelnienia deklaracji czonkowskiej i prosimy o przekazanie informacji o nas innym. Składka czlonkowska lub donacja na rzecz instytutu to poparcie dla Polskiego Dziedzictwa, ktorego reprezentantem jest Instytut Jozefa Pilsudskiego w Ameryce.

Można się z nami kontaktować bezpośrednio albo on-line. W celu umówienia się na spotkanie czy uzyskania informacji, prosimy kontaktować się z Dyrektorem Wykonawczym dr Iwoną Korga, Tel. 212 505 9077 albo e-mail: archiwum@pilsudski.org 

Z góry dziękujemy za pomoc. Z poważaniem

Zarząd Instytutu Piłsudskiego

Składki i deklaracje można wydrukować lub składać przez internet:

 

alt alt
Share

Kalendarz wydarzeń

Last month April 2017 Next month
S M T W T F S
week 13 1
week 14 2 3 4 5 6 7 8
week 15 9 10 11 12 13 14 15
week 16 16 17 18 19 20 21 22
week 17 23 24 25 26 27 28 29
week 18 30

Ciekawe dokumenty

  • Karta Wojskowa Legionu Polskiego Stefana Dudzieniec-Kraka

Kłamstwo jest chorobą wielką.
- Józef Piłsudski

mkidn_170 

 
bn-170
senat170 ndap_170msz_220 Fundacja na rzecz Dziedzictwa Narodowego imienia Józefa Piłsudskiego
psfcu_165
City Culture