Get Adobe Flash player

Kampania na rzecz przyszłości

Coca Cola Corporate Catalyst Award 2016

O nagrodzie Corporate Catalyst Award

Nagroda Corporate Catalyst Award jest połączeniem różnych nagród przyznawanych przez Instytut w ciągu 70 lat jego zaszczytnej działalności i przykładem umacniania stosunków pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi. Instytut wierzy, że w obecnych wyjątkowych czasach amerykańskie firmy zasługują na szczególne wyróżnienie, ze względu na wybór Polski jako miejsca swoich długotrwałych inwestycji. Instytut jest zobowiązany do nagradzania wiodących międzynarodowych firm zaangażowanych w polską gospodarkę.

Nagroda Corporate Catalyst Award będzie narzędziem, które podsumuje dziesięciolecia współpracy pomiędzy naszymi dumnymi krajami i podkreśli znaczenie nowoczesnych gospodarczych, edukacyjnych i kulturowych stosunków, jakie kształtowaly się w ciągu ostatnich pokoleń.

Instytut chciałby, aby nagroda stanowiła swoistą nowoczesną platformę, używaną do propagowania dalszej  współpracy pomiędzy ważnymi stronami:

  1. Polonią
  2. amerykańskimi firmami z sektora prywatnego
  3. Rządem Polskim i Amerykańskim
  4. polskimi i amerykańskim organizacjami non-profit
  5. polskimi i amerykańskimi instytucjami kulturalnymi i partnerami naukowymi

Dotychczas następujące firmy zostały wyróżnione przez Instytut:

  • Citi Group
  • International Paper
  • Polish and Slavic Federal Credit Union
  • Polish National Alliance

W tym roku nagrodę otrzymują Coca-Cola HBC Polska i Coca-Cola Poland Services.

Nagroda jest szczególnym wyróżenieniem w środowisku polonijnym, w szczególności w Nowym Jorku. Budzi duże zainteresowanie zarówno w różnych kręgach biznesowych jak i w kręgach polonijnych celebrytów, zobowiązanych do utrzymywania silnych kulturalnych i naukowych kontaktów pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.

O Instytucie

Instytut Józefa Piłsudskiego powstał 4 lipca 1943 roku w Nowym Jorku z inicjatywy przyjaciół Marszałka, byłych ministrów II Rzeczypospolitej Ignacego Matuszewskiego, ministra skarbu i Henryka Floyar-Rajchmana, ministra przemysłui. Powstanie Instytutu wsparli działacze polonijni i właściciele firm amerykańskich. Od początku istnienia Instytut łączył Polskę i Amerykę, kulturę polską z amerykańską społecznością.

Misją Instytutu jest ochrona polskiego dziedzictwa narodowego w USA poprzez gromadzenie, przechowywanie oraz udostępnianie zbiorów. Instytut realizuje tę misję poprzez szeroko pojętą edukację historyczną, spotkania otwarte dla społeczności oraz budowanie współpracy polsko-amerykańskiej. Instytut obok swej misji zabezpieczania zbiorów gra ważną rolę edukacyjną i społeczną w polskiej diasporze w Nowym Jorku i szerzej w Stanach Zjednoczonych. 

W ciągu swojej działalności Instytut zgromadził pokaźne archiwum liczące ponad milion dokumentów, bibliotekę z tysiącami książek o tematyce historycznej oraz galerię obrazów takich mistrzów jak: Gierymski, Wyspiański, Wyczółkowski, Mehoffer, Chełmoński, Kossak i Styka.

Instytut prowadzi zajęcia edukacyjne dla młodzieży polonijnej ucząc patriotyzmu i oddania sprawom Polski. Z kolei Amerykanie, którzy mają polskie korzenie, znajdują w Instytucie pomoc w odtwarzaniu genealogii.

Instytut Piłsudskiego jest organizacją niedochodową, która funkcjonuje dzięki wsparciu osób prywatnych, korporacji i grantom z Polski i USA. Przez ostatnie siedem dekad Instytut z sukcesem funkcjonuje w Nowym Jorku a obecnie prowadzi “Kampanię na rzecz Przyszłości”, która pomoże zapewnić nowoczesną i stabilną działalność w naszej nowej siedzibie, otwartej w lecie 2015, na Brooklynie w Nowym Jorku.Gala


Kampania na Rzecz Przyszłości – stan na maj 2016

Od momentu przeprowadzki w 2015, Instytut stał się ważną częscią społeczności brooklyńskiej.

Instytut działa na wielu płaszczynach, prowadzi zarówno digitalizację dokumentów archiwalnych, jak i szeroką działalność kulturalną i edukacyjną: wystawy malarskie, spotkania z naukowcami i autorami książek, odczyty naukowe, spotkania z artystami, pokazy filmów dokumentalnych i warsztaty historyczne dla dzieci i młodzieży.

We wrześniu 2015 Instytut miał okazję zorganizować spotkanie “Meet and Greet”, którego  celem było zaprezentowanie Instytutu władzom Brooklynu. Mieliśmy przyjemność gościć takie osobistości jak: Wiceprezydent Brooklynu Diane Reyna czy radny stanu Nowy Jork Joseph Lentol. Prezydent Brooklynu Eric L.Adams wysytosował specjalna proklamację, w której uroczyście powitał Instytut na terenie Brooklynu.

27 września 2015, Prezydent Andrzej Duda i jego współpracownicy odwiedzili Instytut. Prezydent był pod wielkim wrażeniem naszych kolekcji i pogratulował nam naszych osiągnięć.

Nasze sukcesy to zasługa wszystkich naszych sympatyków i darczyńców “Kampanii na rzecz Przyszłości”, którzy w znaczący sposób wsparli naszą przeprowadzkę i otwarcie nowej siedziby.

"Kampania na Rzecz Przyszłości"

Instytut Piłsudskiego w Ameryce jest niezależną non-profit organizacją, która działa w Nowym Jorku od ponad 70 lat. Jej głównym celem jest opieka nad spuścizną narodową: archiwum, kolekcją malarstwa, pamiątek historycznych, przywiezionych do USA przez najbliższych współpracowników Marszałka Piłudskiego, a także promocja polskiej historii i kultury w Stanach Zjednoczonych.

W końcu 2013, kiedy Instytut stracił swoje miejsce na Manhattanie, rozpoczeliśmy akcję zbierania funduszy dla Instytutu: “Kampania na rzecz Przyszłości”, której celem było znalezienie nowego domu dla Instytutu.

“Kampania na rzecz Przyszłości” weszła teraz w nową fazę, jak do tej pory udało nam się zebrać połowę z sumy $400,000, która jest naszym założonym celem.
Chcielibyśmy zapewnić Instytutowi stabilność finansową na następne lata, aby mógł kontynować swoją działalność digitalizacyjną i dalej prowadzić programy kulturalne i edukacyjne.

Dołącz do naszych wysiłków w celu zapewnienia długoterminowej stabilności Instytutu. Możesz pomóc "Kampanii na rzecz Przyszłości" przez przekazanie darowizny finansowej lub poprzez polecenie donatora, spółki lub fundacji, które mogą być zainteresowane wspieraniem naszej placówki.

Instytut Piłsudskiego jest non-profit organizacją, członkowstwo i donacje można odpisać od podatku. Wpłat można dokonać czekiem, wystawiając go na Piłudski Institute of America, badż też przez stronę internetową.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące kampanii czy wpłat, prosimy o kontakt telefoniczny: 212 505 9077  lub e-mail: office@pilsudski.org.

Więcej artykułów…

Donacje na rzecz Kampanii

Donacje i deklaracje
$ 400,000
donation thermometer
donation thermometer
$ 273,000
donation thermometer
68%
Aktualizowane
15.03.2017
 

Kalendarz wydarzeń

Last month March 2017 Next month
S M T W T F S
week 9 1 2 3 4
week 10 5 6 7 8 9 10 11
week 11 12 13 14 15 16 17 18
week 12 19 20 21 22 23 24 25
week 13 26 27 28 29 30 31

mkidn_170 

 
bn-170
senat170 ndap_170msz_220 Fundacja na rzecz Dziedzictwa Narodowego imienia Józefa Piłsudskiego
psfcu_165
City Culture