Biuro Instytutu jest otwarte. Osoby zainteresowane odwiedzeniem Instytutu bądz skorzystaniem z archiwum prosimy o wcześniejsze umówienie się:

tel: 212 505 9077 lub email: office@pilsudski.org

 

Zapisz się na newsletter!

youtube facebook twitter

Galeria zdjęć

Uczestnicy sympozjum "Patriotyzm dzisiaj"

Wykłady wygłoszą:

Prof. Krzysztof SzwagrzykKrzysztof Szwagrzyk, profesor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, naczelniki Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, a także pełnomocnik Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej ds. poszukiwań miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego. Między innymi kieruje pracami ekshumacyjnymi na tzw.” Łączce” na warszawskich Powązkach, które rozpoczęto 23 lipca 2012 r.

 

 

 

 

prof. Andrzej NowakAndrzej Nowak, profesor zwyczajny w Instytucie Historii PAN i kierownk Zakładu Historii Europy Wschodniej na Uniwersytecie Jagiellońskim; znany komentator życia publicznego w Polsce; autor kilkudziesięciu publikacji o stosunkach polsko-rosyjskich, historii Polski i patriotyzmie. Prof. Nowak jest członkiem Polsko-Rosyjskiej Komisji Historycznej PAN-RAN; Komisji Środkowoeuropejskiej oraz Wschodnioeuropejskiej PAU; kolegium redakcyjnego „Kwartalnika Historycznego” i „Dziejów Najnowszych”.

 

 

W panelu dyskusyjnym wezmą udział m.in.:

Weronika Ciechanowska-WeissWeronika Ciechowska-Weiss, warszawianka która od 6.5 roku mieszka w Nowym Jorku. Córka lidera zespołu "Republika"- Grzegorza Ciechowskiego oraz aktorki Małgorzaty Potockiej. Ukończyła dwa kierunki studiów: B.A. in Environmental Studies oraz M.S. in Economics and Finance na uczelni CUNY- Brooklyn College. Jest instruktorką jazdy konnej oraz pracuje jako Project Manager dla firmy consultingowej, zajmującej się budownictwem oraz prawem budowlanym.

 

 

 

 

 

Piotr PuchalskiPiotr Puchalski, urodzony w Warszawie, w wieku 13 lat wyemigrował do USA z rodzicami i bratem. Jest doktorantem historii europejskiej na Uniwersytecie Wisconsin-Madison. Wcześniej uzyskał licencjat ze studiów europejskich i języka francuskiego na NYU. Pisze pracę o polskich przedsięwzięciach kolonialnych, kolonizacyjnych i emigracyjnych w okresie międzywojennym. Interesuje się działalnościa Józefa Piłsudskiego na terytorium Cesarstwa Habsburskiego i zbrodniami komunizmu. Był wolontariuszem Instytutu Józefa Piłsudskiego.

 

 

 

PARTNERZY
Ministerstwo Kultury
Biblioteka Narodowa
Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych
Konsulat RP w NY
Fundacja na rzecz Dziedzictwa Narodowego
PSFCU
NYC Department of Cultural Affairs