Our office is currently open. Due to CONVID-19 concerns, all public events at the Pilsudski Institute have been postponed.
Please contact us via e-mail: office@pilsudski.org or 212 505 9077

 

Sign up for our newsletter!

Photo Gallery

15 listopada 2017 r. w restauracji Amber Steak House w dzielnicy Greenpoint Instytut Piłsudskiego zorgnizował uroczystą kolację w celu zebrania funduszy na programy dla Polonii z okazji jubileuszu odzyskania niepodegłości. Kolację wsparły biznesy działające na Brooklynie, członkowie Rady Instytutu, przyjaciele i sympatycy a przede wszystkim Henryk Skrodzki właściciel Amber Steak House.

Wieczór uświetnił występem tenor Piotr Buszewski, który obecnie współpracuje z  Academy of Vocal Arts w Filadelfii. Jego pieśni Karłowicza oraz Aria z Kurantem z opery “Straszny Dwór” oczarowały gości.

Dzięki zebranym funduszom  w roku 2018 w Instytut będzie oferował ciekawe prezentacje, wykłady, pokazy filmów dokumentalnych oraz programy dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy już dzisiaj do uczestniczenia w tych wydarzeniach.

Amber Steak House

Świadek HistoriiW dniu 14 listopada, 2017 w Pałacu na Wyspie w Łazienach w Warszawie  Instytut Pamięci Narodowej przyznał Nagrody Świadek Historii.  Jest to wyróżnienie dla osób i organizacji za propagowanie i upamiętnianie historii Polski wśród Polaków mieszkających za granicą. W tym roku przyznano sześć honorowych wyróżnień, jednym z laureatów jest Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce.

Instytut przez ostatnie 73 lata poczynił bardzo wiele dla upamiętnienia historii Narodu Polskiego na ziemi amerykańskiej. Opiekuje się archiwum liczącym ponad 1,5 miliona dokumentów, bibiloteką książek rzadkich oraz galerią malarstwa polskiego. Z tych zbiorów korzystają  naukowcy, studenci i filmowcy. Instytut oferuje zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży na Wschodnim Wybrzeżu USA, organizuje pozkazy filmów dokumentalnych, spotkania z ciekawymi ludźmi, konfernecje, wystawy i przyznaje nagrody dla wybitnych naukowców rozsławiającyh Polskę na świecie. Najnowsza technologia pozwala także na udostępnianie online zdigitalizownaych zbiorów, z których można korzystać tam gdzie istnieje dostęp do internetu.

W imieniu Instytutu nagrodę odebrał wiceprezes, dr Marek Zieliński.

Nagodzieni odznaka Świadek HistoriiFoto: PAP/Radek Pietruszka

PARTNERZY
mkidn
bn
senat
ndap
msz
dn
psfcu
nyc